Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/restaurace-slany.cz/restaurace-slany.cz/lib/Model.php on line 130

Historie

To, že se restaurace jmenuje "Na Střelnici " není náhodou. Na místě, kde nyní stojí, byla pravá střelnice, na které se střílelo. Sloužila "Slánským ostrostřelcům", kteří ve Slaném měli založen sbor. Vznik samotné střelnice není přesně datován, ale je odhadováno, že vznikla spolu se zřízením Sboru městských ostrostřelců roku 1780. Na mapce z roku 1838, kterou zhotovil cestmistr Karel Jeřábek, je již vidět budova restaurace, která byla postavena na tehdejším Lounském předměstí v roce 1830. Teprve po přestavbě roku 1875 nabyla restaurace dnešní podoby. Od té doby až do 2. sv. války byla majetkem sboru Ostrostřelců.

Za 2. sv. války byla budova zabavena Německou říší a v roce 1948 znárodněna Komunistickou stranou. Od té doby byla majetkem RaJ Kladno až do roku 1992, kdy byla prodána v malé privatizaci současným majitelům.

Restaurací "Na Střelnici" se za 170 let její historie přehnalo mnoho plesů, zábav, ale hrálo se zde i kino a loutkové divadlo.
Restaurace se salonkem a letní zahrádkou je stále v provozu pouze v tanečním sále je od roku 1992 prodejna kuchyní, krbů, kominických potřeb a elektro.

Kontakt

Restaurace "Na Střelnici"
Fügnerova 172 Slaný 274 01
Tel.: 607 077 806
E-mail.: info@restaurace-slany.cz
Otevírací doba
Probíhá rekonstrukce
TOPlist